Valiokunnat 2021-2022

Aluetoimintavaliokunta:  
Hannu Soro Puheenjohtaja
Hannu Herva  
Pasi Kainulainen  
Marko Kivi  
Heikki Koskinen  
Mikko Kuparinen  
Matti Ranta  
Timo Smedberg  
Jukka Turunen  
Turkka Tervomaa Sihteeri
 
Ansiomerkki- ja perinnevaliokunta:  
Jukka Toivakka Puheenjohtaja
Reijo Mäki-Korvela Varapuheenjohtaja
Anne Haanpää  
Urpo Helkovaara  
Kimmo Leinonen  
Martti O. Virtanen  
Jukka-Pekka Vuorinen  
Linda Jerjomin Sihteeri
 
Erotuomarivaliokunta:  
Janne Rautavuori Puheenjohtaja
Riku Kallioniemi Varapuheenjohtaja
Pekka Haajanen  
Jarno Kauhanen  
Jukka-Pekka Koistinen  
Jouko Mattila  
Antti Pennanen  
Jyri Rönn  
Saija Tarkki Asiantuntija
Jarmo Jalarvo Asiantuntija
Harri Ahola Sihteeri
 
Harrastekiekkovaliokunta
Kyösti Lehtonen Puheenjohtaja
Ari Hellgren  
Ann-Christine Karhu  
Tommi Koivistoinen  
Staffan Kosk  
Aarne Mansukoski  
Yrjö Pärssinen  
Jarmo Salonen  
Kim Sällström Sihteeri
   
Huippukiekon neuvottelukunta:  
Harri Nummela Puheenjohtaja
Timo Everi  
Tuomas Haanpää  
Heikki Hiltunen  
Risto Jalo  
Riku Kallioniemi  
Saku Koivu  
Matti Nurminen Sihteeri
   
Juniorikiekkovaliokunta:  
Jyrki Louhi Puheenjohtaja
Samuli Agarth  
Kari Järvinen  
Heikki Kemppainen  
Antti Laaksonen  
Mari Parkkali  
Mika Pieniniemi  
Harri Setälä  
Heikki Suutala  
Sauli Tapaninaho  
Jenni Heikkinen Asiantuntija
Jarkko Mänttäri Asiantuntija
Pekka Tiitinen Asiantuntija
Tuomas Valsta Asiantuntija
Tuula Puputti Asiantuntija
Anu Levander Asiantuntija
Kalle Väliaho Sihteeri
 
Kilpailuvaliokunta:  
Pasi Kainulainen Puheenjohtaja
Marko Kivi Varapuheenjohtaja
Satu Auno  
Timo Elo  
Kimmo Happo  
Janne Hattunen  
Jari Lifländer  
Kari Mikkola  
Jari Riihinen  
Jari Rytkönen  
Harri Aho Asiantuntija
Jesse Nuutinen Asiantuntija
Sami Nuutinen Asiantuntija
Kari Schemeikka Asiantuntija
Teemu Vanhala Asiantuntija
Pirkka Antila Sihteeri
 
Kurinpitovaliokunta:  
Antti Aine Puheenjohtaja
Matti Aaltonen  
Kai Halme  
Janne Kosonen Valmistelija
Juho Melaluoto Valmistelija
Simo Paganus Sihteeri
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.  
   
Lisenssikomitea:  
Hannu Soro Puheenjohtaja
Antti Aine  
Mikko Kuparinen  
Jaakko Luumi  
Pirkka Antila Sihteeri
   
Olosuhde- ja ympäristövaliokunta:  
Jukka Toivakka Puheenjohtaja
Kari Hattunen  
Arto I. Järvelä  
Kari Laasala  
Kari Rantala  
Jari Tolvanen  
Manu Varho  
Jukka Tenhunen Sihteeri
 
Seuratoimintavaliokunta:  
Mikko Kuparinen Puheenjohtaja
Mikko Aikko  
Niina Jaatinen  
Hannele Kauppila  
Johnny Lindqvist  
Niko Merikanto  
Aarne Mansukoski  
Jori Paukkonen  
Jyrki Seivo  
Esa Taka-Prami  
Vesa Torikka  
Tapio Heikura Asiantuntija
Jukka Kostiainen Asiantuntija
Ari Piispanen Sihteeri
 
Valitusvaliokunta:  
Mikko Kuparinen Puheenjohtaja
Kalevi Halonen  
Karri Kivioja  
Eemeli Saros  
Pekka Tarkela  
Simo Paganus Sihteeri
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.  
 
Valmennusvaliokunta:  
Rauli Urama Puheenjohtaja
Jukka Jalonen Varapuheenjohtaja
Saku Koivu  
Lauri Marjamäki  
Jukka Rautakorpi  
Kalle Sahlstedt  
Erkka Westerlund  
Antti Pennanen Asiantuntija
Kari Jalonen Asiantuntija (kv-sarjat)
Jukka Holtari Asiantuntija (Alumni)
Pasi Mustonen Asiantuntija (NMJ)
Pasi Räsänen Asiantuntija (Mestis)
Kimmo Oikarinen Sihteeri
 

 

Olet nyt

Etsi sivustolta