perjantai, 04 joulukuu 2020 09:52

U14 ja U13 jatkosarjat

Suomen Jääkiekkoliiton kilpailuvaliokunta on vahvistanut alueiden kilpailuvaliokuntien esityksestä U14 ja U13 juniorien jatkosarjat. Sarjat järjestää Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.. Otteluohjelmat julkaistaan 18.12. mennessä. Lopputurnauksista tiedotetaan erikseen myöhemmin.

U14 AAA

Lohko1: 14 joukkueen yksinkertainen sarja, yht 13 ott.
K-Espoo EPS I, Jokerit/B, K-Espoo Blues I, K-Espoo Blues II, Pelicans Turkoosi, HIFK Red, HYRI Jää-Ahmat/R, HAKI Blue, Hunters/Si, K-Vantaa Itä Sin, K-Espoo EKS I, KooKoo Balck, EVU/pu, HJK/W

Lohko 2: 7 joukkueen kaksinkertainen sarja, yht. 12 ott.
Tappara Musta, Tappara Sininen, Ilves Nashville, HC Nokia Oranssit, Uplakers Mustat, Ilves Arizona, HPK Oranssi

Lohko 3: 8 joukkueen kaksinkertainen sarja -1 kierros (paikallispelit), yht. 13 ott.
Ässät Penguins (-1a), Ässät Panthers (-1a), TPS Elorannat (-1b), TPS Antsat (-1b), FoPS Vihreä (-1c), Lukko (-1c), VG-62 (-1d), TuTo Blue (-1d)

Lohko 4: 6 joukkueen kaksinkertainen sarka + kaksoisottelut, yht. 12 ott.
SaiPa Noksut (a), Ketterä Sininen (a), KalPa Karhu (b), Jukurit Sininen (b), KalPa Puijo (c), Jokipojat Musta (c)

Lohko 5: 5 joukkueen kolminkertainen sarja ), yht 12 ott.
He-Ki Blackhawks, Hermes Punainen, Sport Valkoinen, Diskos Kelt, JYP Musta

Lohko 6: 7 joukkueen kaksinkertainen sarja, yht. 12 ott.
K-Laser Punainen, Kärpät Musta, KKP P, RoKi Sininen, Kärpät Valkoinen, K-Laser Valkoinen, LiKi Red

U14 AA

Lohko 1a: 14 joukkueen yksinkertainen sarja, yht 13 ott.
Viikingit/R, KJT Haukat Blue, REDS Red, GrIFK Green, K-Espoo EPS II, Kurra/M, K-Espoo Blues III, Jokerit/W, HIFK/Bl, KJT Haukat White, K-Kissat Cats, HYRI Nikkarit Black, HIFK White, Pelicans Turkoosi 2

Lohko 2: 9 joukkueen yksinkertainen sarja + 4 kierrosta, yht. 12 ott.
HC Nokia Mustat, Uplakers Valkoiset, HPK Musta, Tappara Oranssi, Koovee Yellow, K-Ahma, JIlves, Koovee Black, Tappara Valkoinen

Lohko 3: 8 joukkueen kaksinkertainen sarja - paikallispelit, yht. 13 ott.
TPS Norret (-1a), TPS Rintsit (-1a), Ässät Sabres (-1b), KJK Blue (-1b), SoPa Keltainen (-1c), PaRa (-1c), UJK (-1d), VG-62 Black (-1d)

Lohko 4: 7 joukkueen yksinkertainen sarja + kaksinkertainen välisarja A ja yksinkertainen välisarja B + lisäottelut, yht 10 ott.
SaPKo sininen (A), Jukurit Keltainen (A), Warkis (A), Titaanit/KY-80 (B1), KooKoo Orange (B1), Ketterä Valkoinen (B2), SaiPa Jussit (B2)

Lohko 5: 6 joukkueen kaksinkertainen sarja, yht 10 ott.
VTS, Kiilat Sininen, IPK, KalPa Sawo, Kiilat Valkoinen, LL-89

Lohko 6: 9 joukkueen yksinkertainen sarja + yksinkertainen välisarja b ja yksinkertainen välisarja + lisäpelit a, yht 12. ott.
Diskos Punainen (a1), JyKi Leijonat (a1), JyKi Tiikerit (a2), JYP Punainen (a2), Virkiä Sininen (b), Kraft (b), S-Kiekko Musta (b), Sport Punainen (b), TUS (b)

Lohko 7: 6 joukkueen kaksinkertainen sarja + yksinkertaiset välisarjat, yht 12 ott.
Hokki White (a), Kärpät Keltainen (a), KKP M (a), JHT S (b), HaU (b), LiKi White (b)

Lohko 8: 6 joukkueen kaksinkertainen sarja + yksinkertaiset välisarjat, yht 12 ott.
SoPa (a), RoKi Pilke (a), KeKi (a), TIHC (b), RoKi Keltainen (b), Lämärit (b)

Lohko 1b (alempi): 14 joukkueen yksinkertainen sarja, yht 13 ott.
HCK Salamat/S, HJK/B, HAKI White, K-Espoo EPS III, Viikingit/W, HYRI Nikkarit/White, Pelicans Valkoinen P-H, K-Espoo EKS II, Kurra/O, EVU/si, K-Vantaa Itä valk, KJT Haukat Orange, LJK, K-Espoo Blues IV

U14 A

Lohko 1: 15 joukkueen yksinkertainen sarja - 2 kierrosta, yht 12 ott.
K-Kissat Bears, Pelicans Valkoinen, REDS white, Wolf Musta, HAKI White 2, Hunters/Ke, GrIFK White, K-Espoo EKS III, HYRI Jää-AHmat/W, KJT Haukat Black, Viikingit/B, HCK Salamat/V, Pelicans Musta, HPK Sininen, Wolf Keltainen

Lohko 2: 5 joukkueen kolminkertainen sarja, yht 12 ott
RuoSkA, Pingviinit, VaPS, KJK White, MJU

Lohko 3: 4 joukkueen nelinkertainen sarja, yht 12 ott
TuK-V Valkoinen, FoPS Valkoinen, Lukko Sininen, Parsport

Lohko 4: 7 joukkueen kaksinkertainen sarja, yht 12 ott
IFK Lepplax, JPK Musta, KeuPa HT, KuRy, S-Kiekko sininen, Sport Musta, He-Ki Rangers,

Lohko 5: 5 joukkueen kolminkertainen sarja, yht 12 ott
KKP K, RJK/PJK, Ahmat Oranssi, YJK, K-Laser Musta


U13 AAA

Lohko 1: 14 joukkueen yksinkertainen sarja, yht 13 ott.
K-Espoo Blues II, REDS Red, K-Espoo Blues I, Jokerit Blue, Haukat Valkoinen, HIFK Red, HYRI Jää-AHmat Red, Jokerit White, K-Espoo EPS I, HAKI Blue 1, K-Espoo Blues III, GrIFK Green, Kurra Musta, Hunters/Blue

Lohko 2: 9 joukkueen yksinkertainen sarja + 4 kierrosta, yht. 12 ott.
Tappara Sininen, Pelicans Turkoosi, Pelicans Turkoosi 2, Ilves Colorado, Tappara Musta, HPK Oranssi, Ilves Detroit, HC Nokia Oranssit, LeKi Sininen

Lohko 3: 11 joukkueen yksinkertainen sarja + yksinkertaiset välisarjat a, b ja c sekä kaksinkertainen välisarja d, yht. 12 ott.
Ässät Jets (a), RNK Blue Knights (a), Kiekkohait (a), Lukko (b), TPS Kaitsut (b), Ässät Wild (b), TuTo Blue (c), LaJy Black (c), LäKi (c), Rockets (d), PaRa Blue (d)

Lohko 4: 10 joukkueen yksinkertainen sarja + yksinkertaiset välisarjat, yht 13 ott.
KooKoo Miikat (a), SaiPa Jusut (a), Ketterä Sininen (a), LeKi-75 (a), Jukurit Sininen (a), KalPa Flyers (b), KalPa Pirates (b), KalPa Indians (b), Jokipojat Musta (b), Hurtat Punainen (b)

Lohko 5: 6 joukkueen kaksinkertainen sarja + kaksoisottelut, yht 12 ott.
Hermes Punainen (a), JYP Musta (a), S-Kiekko Musta (b), Sport Panthers (b), Diskos Punainen (c), JPK Punainen (c)

Lohko 6: 7 joukkueen kaksinkertainen sarja, yht 12 ott.
Kärpät Musta, K-Laser Punainen, PyPo Musta, Cobrat, Kärpät Valkoinen, RoKi Sininen, KKP P

U13 AA

Lohko 1a: 11 joukkueen yksinkertainen sarja, yht. 10 ott.
K-Kissat Cats, Viikingit Rudus, HYRI Jää-Ahmat Black, GrIFK White, HAKI Blue 2, HIFK White, IHK Black, KJT White, REDS White, K-Vantaa Itä Valk., Pelicans Valkoinen

Lohko 1b: 10 joukkueen yksinkertainen sarja, yht. 9 ott.
KJT Blue, K-Vantaa Itä Sin, EVU Punainen, HJK White, Kurra Oranssi, LJK Green, K-Kissat Bears, Haukat Oranssi, Pelicans P-H, K-Espoo Blues IV

Lohko 2: 11 joukkueen yksinkertainen sarja, yht. 10 ott.
Uplakers Mustat, HC Nokia Mustat, Koovee Sport, HPK Musta, KPK White, Uplakers Valkoiset, Kisa-Eagles Arokotkat, LeKi Valkoinen, Pingviinit, K-Ahma Sininen, Hokkarit

Lohko 3: 13 joukkueen yksinkertainen sarja, yht. 12 ott.
UJK Blue, RNK Yellow Knights, TuK-V Valkoinen, KuKi, TPS Pärret, VG-62, TuTo White, TuTo Red, Kiekkohait Team, LaJy White, Ässät Flyers, Lukko Team, LäKi 1

Lohko 4: 8 joukkueen yksinkertainen sarja + välisarjat, yht. 10 ott.
Titaanit/KY-80 White (a), SaPKo sininen (a), Ketterä Valkoinen (a), SaiPa Kollet (s), KooKoo Black (b), Jukurit Keltainen (b), IiHoo (b), Titaanit/KY-80 Black (b)

Lohko 5: 7 joukkueen yksinkertainen sarja sekä yksinkertainen välisarja + lisäpeli lohko a ja kaksinkertainen välisarjalohko b, yht 10 ott.
SuKiKa (a1), LeKI-75 Red (a1), IPK (a2), KalPa Giants (a2), PoU Hockey (b), Jääsudet Musta (b), Jokipojat Punainen (b)

Lohko 6: 10 joukkueen yksinkertainen sarja + yksinkertaiset välisarjat, yht. 13 ott.
APV Musta (a), Diskos Kelt (a), JyKi (a), JYP Punainen (a), Kiva (a), Hermes Valkoinen (b), IF Pucken (b), IKK (b), MuIK (b), Virkiä Sininen (b)

Lohko 7: 9 joukkueen yksinkertainen sarja + kaksinkertaiset välisarjat, yht 12 ott.
JHT Sininen (A), YJK Musta (a), RJK/PJK (a), Kärpät Keltainen (b), KKP V (b), Hokki White (b), Ahmat/K-Oulu Oranssi (c), PaKa (c), MuJK (C)

Lohko 8: 8 joukkueen yksinkertainen sarja + yksinkertaiset välisarjat, yht. 10 ott.
Lämärit (a), TIHC Tiikerit (a), RoKi Keltainen (a), Pantterit (a), KiPS (b), KeKi (b), RoKi Valkoinen (b), Tu-Ki (b)

Lohko 1c (alempi): 12 joukkueen yksinkertainen sarja. 11 ott.
K-Espoo EPS II, K-Espoo Ak, K-Tiikerit, Viikingit Shell, Jää-Tiikerit White, K-Kissat Bearcats, EVU sininen, HCK Salamat, HJK Blue, HAKI White 1, HYRI Nikkarit Black, KJT Black

U13 A

Lohko 1: 11 joukkueen yksinkertainen sarja, yht. 10 ott.
Kurra Valkoinen, Haukat Musta, HYRI Jää-Ahmat White, K-Espoo Blues V, Pelicans Musta, LJK White, IHK, HAKI White 2, GrIFK Gold, K-Vantaa Itä Pun, Viikingit Uutela

Lohko 2: 9 joukkueen yksinkertainen sarja + yksinkertaiset välisarjat, yht 10 ott.
K-Karhut (a), Kisa- Eagles Savannikotkat (c), Koovee Energy (a), JIlves (c), Sisu (b), HPK Sininen (b), K-Ahma Valkoinen (b), PK 83 (a), LeKi(c)

Lohko 3: 6 joukkueen kaksinkertainen sarja, yht 10 ott.
IFK Mariehamn, K-67, RNK Senators, TPS Vilut, SoPa, PaRa White

Lohko 4: 6 joukkueen kaksinkertainen sarja, yht 10 ott.
JPK Musta, Kraft, MIF, S-Kiekko sininen, Sport Penguins, Virkiä Valkoinen

Lohko 5: 7 joukkueen kaksinkertainen sarja, yht 12 ott.
K-Laser Valkoinen, HaU, VTS, Hokki Red, Kiva HT, Ahmat/K-Oulu Valkoinen, RJK Valkoinen

Olet nyt

Etsi sivustolta