torstai, 12 elokuu 2021 06:56

Viestintäkoulutuksia seuratoimijoille syksyllä 2021: Ilmoittautuminen 7.9. SoMe-koulutukseen on avattu

Jääkiekkoliitto järjestää syksyn aikana seuroille kaksi Teams-koulutusta, joiden teemat koskevat viestinnän ja markkinoinnin kehittämistä. Koulutuksissa kuulet vinkkejä ja neuvoja markkinointiin ja viestintään liittyen ja voit esittää koulutuksen vetäjille aiheesta kysymyksiä. Koulutukset on tarkoitettu kaikille aiheesta kiinnostuneille seuratoimijoille ja heidän taustajoukoilleen. Tervetuloa mukaan!


Koulutus 1: Sosiaalisen median hyödyntäminen seuran viestinnässä ja markkinnoinnissa

  • Ajankohta: Ti 7.9.2021 klo 10-11.30
  • Koulutuksen vetää Reija Poutanen, joka toimii sosiaalisen median koordinaattorina kevään 2022 miesten MM-kotikisoissa
  • Ilmoittaudu koulutukseen viimeistään ke 1.9. ja toivo samalla koulutuksessa käsiteltäviä aiheita - Linkki ilmoittautumiseen

Koulutus 2: Viestintävinkit seuran arkeen

  • Koulutuksen ajankohta ilmoitetaan myöhemmin
  • Koulutuksen vetää Jääkiekkoliiton viestintäjohtaja Henna Malmberg

Kysymme syksyn koulutuksien jälkeen osallistujilta palautetta koulutuksista ja mahdollisia koulutustoiveita/-tarpeita. Saadun palautteen perusteella suunnitellaan seuraavia koulutuksia vuoden 2022 puolelle.

 

Olet nyt

Etsi sivustolta