maanantai, 16 syyskuu 2019 06:52

Katso, mitkä seurat ovat mukana Kunnioita Peliä -ohjelmassa!

Joko teidän seuranne on mukana Kunnioita Peliä -ohjelmassa? Jos ei, kannattaa verkkositoumus käydä täyttämässä heti tänään, aikaa kaavakkeen täyttämisessä ei mene kuin muutama minuutti. Ohjelmaan sitoutuneiden seurojen listauksen löydät täältä >>

Jotta seuran juniorit voivat saada Jääkiekkoliitolta taloudellista tukea jääkiekkoharrastuksen kustannuksiin, edellytetään seuralta tästä syksystä alkaen sitoutumista Kunnioita Peliä -ohjelmaan.

Toiveena on, että sitoutuminen ohjelmaan näkyy myös käytännössä ottelutapahtumissa ja seuran ja sen joukkueiden toiminnassa.

Esimerkiksi ottelutapahtumien alussa luettava Kunnioita Peliä -vala ja pari lyhyttä oheistusta katsomosta tapahtuvan asiattoman huutelun hillitsemiseksi löytyvät nyt materiaalipankista JVG:n VilleGallen lukemana. Kannattaa ladata talteen ja käyttöön! 

Olet nyt

Etsi sivustolta