maanantai, 11 maaliskuu 2019 10:14

Leijona-navigaattori - Löydä seurasi tulevaisuuden Leijonat!

Jääkiekkoliitto ja Gispositio Oy ovat yhteistyössä kehittäneet raportointipalvelun palvelemaan Jääkiekkoliiton ja sen jäsenseurojen toiminnan kehittämistä. Raportointipalvelu on web-pohjainen karttasovellus, jossa seurojen lisenssitiedot on yhdistetty Suomen väestörekisteritietoihin. Palveluun on syötetty yli 100 pelipassin omaavien seurojen pelipassitiedot postinumeroalueittain. Seurat saavat palvelusta arvokasta tietoa pelipassipelaajistaan sukupuolittain ja ikäryhmittäin.

Raportointipalvelu tarjoaa mm. seuraavaa infoa seuran jäsenistöstä ja toiminta-alueensa väestöstä:
•    seuran pelipassipelaajat ikäryhmittäin ja postinumeroalueittain
•    seuran aloittaneiden ja lopettaneiden määrät ikäryhmittäin
•    ennusteet väestörekisteritietojen pohjalta 2- ja 7-vuoden kuluttua seuran pelipassipelaajista
•    seuran vahvuus ja markkinaosuus ikäryhmittäin alueellaan

Raportointipalveluun pääsee Palvelusivustolta klikkaamaan palvelun linkkiä tai kirjautumaan suoraan palveluun osoitteessa www.reformaattori.fi/sjl . Palveluun pääsee kirjautumaan Palvelusivuston seurakäyttäjätunnuksilla (A-alkuinen numerosarja).

Näkymä 1: Seuran ydintoiminta-alueen väestörakenne postinumeroalueittain.
 

Näkymä 2: Seuran ydintoiminta-alueen markkinaosuus ikäryhmittäin verrattuna Jääkiekkoliiton markkinaosuuteen ikäryhmittäin koko maassa.

 

Lisätiedot

Ari Piispanen
Seurakehityspäällikkö
0500-648927
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Olet nyt

Etsi sivustolta