Hae sivustosta
Artikkeliarkisto
Haku
Harrastekiekko
Jäähallit
Keskustelu
Kiekkoleirit ja turnaukset
Linkit
Materiaalisalkku
Palautteet ja kysymykset
Palvelusivusto
Pelaajasiirrot
Pelipassit (lisenssit)
Rullakiekko
Sivustokartta
Terve Urheilija
Yhteystiedot
 Artikkeliarkisto

<< Takaisin
(28.2.2010)
Sinä liikunnasta kiinnostunut nuori!
Pelaaminen kiinnostaa, mutta et ole vielä pelannut jääkiekkojoukkueessa?


SINÄ LIIKUNNASTA KIINNOSTUNUT NUORI!

Jääkiekko on mielestäsi cool? Pelaaminen kiinnostaa, mutta et ole vielä pelannut jääkiekkojoukkueessa? Olet pelannut jääkiekkoa aiemmin, mutta olet lopettanut pelaamisen ja nyt tekisi mieli jatkaa?

Suomen Jääkiekkoliitto ja sen jäsenseurat järjestävät mahdollisuuden harrastaa jääkiekkoa kaikille 10–18 vuotiaille. Aiempaa kokemusta ei tarvita ja EASY HOCKEY on tapa, jolla kaikki halukkaat pääsevät nauttimaan kiekosta! Tule mukaan!

Easy Hockey ei välttämättä tarjoa suoraa väylää ammattilaisuuteen, mutta sitä kautta saat varmasti hyvän ja terveitä elämäntapoja opettavan harrastuksen, elinikäisiä ystäviä ja runsaasti positiivisia kokemuksia.

Easy Hockey:tä pelataan harrastekiekkosäännöillä sallien lyöntilaukauksen. Pääset siis nauttimaan yhtä aikaa liikunnasta, kilpailemisesta ja pelaamisesta, mutta rennon ilmapiirin saattelemana. Pääset kokemaan joukkuehenkeä, pukukopin ilmapiiriä, tiukkojen pelien jännitystä, onnistumisen elämyksiä, voittamisen riemua ja urheiluun kuuluvaa tappion karvasta kalkkiakin. Easy Hockey mahdollistaa jääkiekon harrastamisen 1-2 kertaa viikossa, juuri sinulle tarpeeksi.

Jos siis vastasit yhteenkin alussa esitettyyn kysymykseen KYLLÄ, tai Sinulla on muuten vain kiinnostusta pelaamista kohtaan, lue välittömästi lisää tästä.

 


Webmaster     
© 2010 Suomen Jääkiekkoliitto
Sporttisaitti   |   Tulostettava versio