Valiokunnat 2018-19

Aluetoimintavaliokunta:  
Hannu Soro Puheenjohtaja
Hannu Herva  
Pasi Kainulainen  
Marko Kivi  
Heikki Koskinen  
Mikko Kuparinen  
Matti Ranta  
Jaakko Saha  
Jukka Turunen  
Turkka Tervomaa Sihteeri
 
Ansiomerkki- ja perinnevaliokunta:  
Jukka Toivakka Puheenjohtaja
Reijo Mäki-Korvela Varapuheenjohtaja
Anne Haanpää  
Urpo Helkovaara  
Kimmo Leinonen  
Martti O. Virtanen  
Jukka-Pekka Vuorinen  
Linda Jerjomin Sihteeri
 
Erotuomarivaliokunta:  
Jarmo Jalarvo Puheenjohtaja
Riku Kallioniemi Varapuheenjohtaja
Pekka Haajanen  
Lassi Heikkinen  
Jouko Mattila  
Janne Rautavuori  
Jyri Rönn  
Rauli Urama  
Jere Lahti Sihteeri
 
Huippukiekon neuvottelukunta:  
Harri Nummela Puheenjohtaja
Timo Everi  
Tuomas Haanpää  
Heikki Hiltunen  
Riku Kallioniemi  
Saku Koivu  
Mikko Leinonen  
Matti Nurminen Sihteeri
   
Juniorikiekkovaliokunta:  
Jyrki Louhi Puheenjohtaja
Samuli Agarth  
Kari Järvinen  
Jari Neuvonen  
Mari Parkkali  
Mika Pieniniemi  
Teemu Riikonen  
Harri Setälä  
Sauli Tapaninaho  
Pekka Tiitinen  
Jarkko Mänttäri Asiantuntija
Tuula Puputti Asiantuntija
Tuomas Valsta Asiantuntija
Kalle Väliaho Sihteeri
 
Kilpailuvaliokunta:  
Pasi Kainulainen Puheenjohtaja
Mikko Palsola Varapuheenjohtaja
Harri Aho  
Satu Auno  
Janne Hattunen  
Marko Kivi  
Jari Lifländer  
Kari Mikkola  
Jari Riihinen  
Olli Savikko Asiantuntija
Kari Schemeikka Asiantuntija
Teemu Vanhala Asiantuntija
Pirkka Antila Sihteeri
 
Kurinpitovaliokunta:  
Antti Aine Puheenjohtaja
Jukka Bärlund  
Janne Kosonen  
Juho Melaluoto Valmistelija
Simo Paganus Sihteeri
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.  
   
Lisenssikomitea:  
Hannu Soro Puheenjohtaja
Antti Aine  
Mikko Kuparinen  
Jaakko Luumi  
Pirkka Antila Sihteeri
   
Olosuhde- ja ympäristövaliokunta:  
Harry Bogomoloff Puheenjohtaja
Pekka Paavola Varapuheenjohtaja
Juha Hakola  
Ari Laitinen  
Jari Nyberg  
Kari Rantala  
Jari Tolvanen  
Manu Varho  
Kauko Lumijärvi Avustava asiantuntijajäsen
Jukka Tenhunen Sihteeri
 
Seuratoimintavaliokunta:  
Mikko Kuparinen Puheenjohtaja
Elina Granqvist  
Juha Immonen  
Hannele Kauppila  
Antti Klaavu  
Antti Laaksonen  
Johnny Lindqvist  
Niko Merikanto  
Sami Salmi  
Jyrki Seivo  
Esa Taka-Prami  
Kirsi-Marja Viskari  
Tapio Heikura Asiantuntija
Jukka Kostiainen Asiantuntija
Saija Tarkki Asiantuntija
Martti Virtanen Asiantuntija
Ari Piispanen Sihteeri
 
Valitusvaliokunta:  
Mikko Kuparinen Puheenjohtaja
Kalevi Halonen  
Eemeli Saros  
Pekka Tarkela  
Timo Bäckman Asiantuntija
Jere Lahti Asiantuntija
Simo Paganus Sihteeri
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.  
 
Valmennusvaliokunta:  
Jukka Koivu Puheenjohtaja
Rauli Urama Varapuheenjohtaja
Jukka Holtari  
Veli-Pekka Ketola  
Saku Koivu  
Lauri Marjamäki  
Pasi Mustonen  
Jukka Rautakorpi  
Erkka Westerlund  
Jussi Ahokas Asiantuntija
Jukka Jalonen Asiantuntija
Jyri Rönn Asiantuntija
Kimmo Oikarinen Sihteeri