C2 A , D1 A-AA ja D2 A-AA alkusarjojen lohkojaot ja pelaamistavat

Jääkiekkoliiton kilpailuvaliokunta on vahvistanut C2 A, D1 A-AA sekä D2 A-AA alkusarjojen lohkojaot ja pelaamistavat. Otteluohjelmat on julkaistu tulospalvelussa.

 

C2 A alkusarja, lohko 1 (17 jouk. 1x sarja, 16 ott.)

AaKoo/KY-80
EPS/Wh
EVU
GriFK White
HAKI White
HIFK Challenger
Hunters/Kelt
Ice Team
Jää-Ahmat Hyri White
Jää-Ahmat Hyri White 1
Jää-Tiikerit White
K-Vantaa Itä
KJT Haukat W
LJK
Pelicans Team
Salamat/m
Viikingit Knights

C2 A alkusarja, lohko 2 (5 jouk. 3x sarja, 12 ott.)

Hokkarit
KJK White
Syke
TarU
Uplakers

 

D1 AA alkusarja, lohko 1 (13 jouk. 1x sarja +4 kierr. = 16 ott.)

BJR White 1
EKS Red
EVU Blue
GrIFK W
HIFK Challenger
HJK Blue
Hunters/Ke
K-Kissat Ca
K-Tiikerit
K-Vantaa Itä Sininen
KJT WH
Pelicans Turkoosi 2
Vipers

D1 AA alkusarja, lohko 2 (21 jouk. 1x sarja -4 kierr. = 16 ott.)

BJR White 2
Pelicans Musta V
EPS/Bla
Haukat Valkoinen
HAKI White
GrIFK Gold
HJK Black
Hunters 3
Ice Team
IHK Black
Pelicans Valkoinen 1
Pelicans Valkonen 2
EKS Blue
Pelicans Valkoinen P-H
Jää-Ahmat/B
K-Kissat Be
K-Vantaa Itä Valkoinen
KJT BLA
Kurra/M
Pita/Black
Viikingit/W

D1 AA alkusarja, lohko 3 (12 jouk. 1x sarja +1x välisarjat = 14 ott.)

Diskos (a)
Fortuna/Kisa (b)
HC Nokia/Uplakers (c)
HPK Mustat (b)
JIlves (a)
JYP Valkoinen (a)
K-Ahmat (b)
KeuPa HT (a)
KOOVEE Sport (c)
Tappara Etevät (b)
Tappara Ketterät (c)
VAPS Sin (c)

D1 AA alkusarja, lohko 4 (9 jouk. 2x sarja, 16 ott.)

APV Musta
He-Ki Anaheim
Hermes Sininen
IFK Lepplax
Jeppis
Kraft
MIF
S-Kiekko Sininen
Sport Patet

D1 AA alkusarja, lohko 5 (11 jouk. 1x sarja +2x tai 3x välisarjat = 16 ott.)

FoPS White (b)
Kiekkohait Team (b)
KuKi (a)
Lukko Team (a)
LäKi (b)
TPS Lesit (c)
TuK-V (c)
TuTo White (b)
UJK (c)
VG-62 Lions (c)
Ässät Canadiens (a)

D1 AA alkusarja, lohko 6 (10 jouk. 1x sarja +1x välisarjat = 13 ott.)

Jukurit Keltainen (b)
Jääsudet (b)
Ketterä A (a)
KooKoo White (a)
RU Raju-team (b)
SaiPa Lallit (a)
SaPKo Valkoinen (b)
StU/LuPo-team (a)
Titaanit/KY-80 Black (a)
Warkis (b)

D1 AA alkusarja, lohko 7 (8 jouk. 2x sarja, 14 ott.)

IPK
JuPs
KalPa Dragons
KalPa Flyers
KK-81
LL-89
NurmSe
SuKiKa/LeKi-75

D1 AA alkusarja, lohko 8 (8 jouk. 2x sarja, 14 ott.)

Cowboys
Hokki Red
K-Laser Valkoinen
KKP M
Kärpät Keltainen
PyPo
RJK
YJK V

D1 AA alkusarja, lohko 9 (8 jouk. 2x sarja, 14 ott.)

Ahmat
KKP K
LiKi red
LiKi white
Lämärit/TIHC
PaKa
Pantterit
RoKi Routa

 

D1 A alkusarja, lohko 1 (10 jouk. 2x sarja -4 kierr. = 14 ott.)

BJR White 3
EKS White
EPS/Blu
HAKI Black
Icehearts
IHK White
Jää-Ahmat White
KJT Red
Kurra/K
Viikingit/B

D1 A alkusarja, lohko 2 (9 jouk. 1x sarja +2x välisarjat = 12 ott.)

He-Ki Boston (c)
HPK Valkoiset (a)
K-Karhut (c)
KeuPa HT (b)
KPK (b)
S-Kiekko Valkoinen (c)
Tappara Sukkelat (b)
Usiki (a)
VaPS valk (a)

D1 A alkusarja, lohko 3 (7 jouk. 2x sarja, 12 ott.)

EJL
KuKi
LaJy Black
ParSport
Rockets
TuTo Red
VG-62 Panthers

 

D2 AA alkusarja, lohko 1 (18 jouk. 1x sarja, 17 ott.)

BJR LV White 1
BJR White 1
EPS/Wh
EVU/si
GrIFK Green
HAKI Blue 2
Haukat Oranssi
HJK/B
Jokerit/Wh
Jää-Ahmat/Black
K-Kissat ca
K-Tiikerit Musta
KJT WH
Kurra Musta
Nikkarit White
Pelicans Turkoosi 2
Tornaado
Wolf Musta

D2 AA alkusarja, lohko 2 (18 jouk. 1x sarja, 17 ott.)

EPS/Bla
EVU/va
HAKI White
Haukat Musta
HJK/Black
IHK White
Jää-Tiikerit White
K-Kissat Be
K-Tiikerit Oranssi
K-Vantaa Itä Valkoinen
KJT BLA
Kurra/O
LJK
Nikkarit Yellow
Pelicans Valkoinen
Pelicans Valkoinen P-H
Pelicans Valkoinen V
Viikingit ML

D2 AA alkusarja, lohko 3 (12 jouk. 1x sarja +1x välisarjat = 13 ott.)

Fortuna (a)
Hokkarit Valkoinen (b)
HPK Mustat (c)
Ilves Chicago (d)
Kisa-Eagles Sininen (c)
KOOVEE Keltaiset (c)
KOOVEE Musta (d)
KPK Black (a)
PK 83 Keltainen (b)
RuoSka (a)
Tappara Viipperät (d)
Uplakers/LeKi (b)

D2 AA alkusarja, lohko 4 (7 jouk. 2x sarja, 12 ott.)

APV Musta
Diskos Pun
JyKi Tiikerit
JYP Valkoinen
KieHa Punainen
Kiva
Team LKP/Urho Musta

D2 AA alkusarja, lohko 5 (14 jouk. 1x sarja, 13 ott.)

Hermes Sininen
Hermes Valkoinen
Jeppis JEPU
JPK Punainen
KuRy
MIF
S-Kiekko Sininen
S-Kiekko Valkoinen
Sport Fogit
Sport Kimit
TUS
Virkiä
Virkiä/SKK
Virkiä Valkoinen

D2 AA alkusarja, lohko 6 (15 jouk. 1 x sarja, 14 ott.)

EJL Black
FoPS Valkoinen
KJK Blue
LLujaLäki
Lukko Team
PaRa
RNK Flames
SoPa Musta
TarU
TPS Sepot
TUK-V Vihreä
TuTo White
UJK
Ässät Blue
Ässät White

D2 AA alkusarja, lohko 7 (7 jouk. 2x sarja, 12 ott.)

Jukurit Punainen
Ketterä Valkoinen
KooKoo White
KY-80 Icemen
LiTi
SaiPa Patet
Warkis

D2 AA alkusarja, lohko 8 (9 jouk. 2x sarja, 18 ott.)

Hurtat/Sepot
IPK
Jokipojat Punainen
KalPa
KalPa Black
KalPa Silver
KK-81
PoU/Kaja
SuKiKa/LeKi-75

D2 AA alkusarja, lohko 9 (9 jouk. 1x sarja +1x välisarjat = 10 ott.)

Ahmat Keltainen (a)
Hokki Red (b)
K-Laser Musta (c)
Kiva HT (b)
KKP-V (a)
Kärpät Keltainen (c)
LiKi Red (c)
PaKa (a)
SoKi Pantterit (b)

D2 AA alkusarja, lohko 10 (9 jouk. 1x sarja +1x välisarjat = 10 ott.)

Ahmat Valkoinen (a)
Cowboys Musta (c)
HaU (b)
JHT V (b)
Kiilat Sininen (c)
MuJK (a)
PJK (b)
PyPo (c)
RJK Punainen (a)

D2 AA alkusarja, lohko 11 (6 jouk. 2x sarja, 10 ott.)

KiPS
KiPS D-tytöt
RoKi Keltainen
SoPa
TuKi
TuKi tytöt

D2 AA alkusarja, lohko 12 (6 jouk. 2x sarja, 10 ott.)

KeKi
Lämärit
Pantterit
PosPy
RoKi Sininen
TIHC Sininen


D2 A alkusarja, lohko 1 (12 jouk. 1x sarja +3 kierr. = 14 ott.)

BJR White 2
EPS/Blu
GrIFK White
HAKI Black
Hunters/Ke
IHK Blue
Jää-Ahmat/W
K-Vantaa Itä Punainen
KJT Red
Kurra/V
Pelicans Musta
Wolf Keltainen

D2 A alkusarja, lohko 2 (4 jouk. 4x sarja, 12 ott.)

K-Ahma
Kisa-Eagles
LeKi Anaheim
Pingviinit

D2 A alkusarja, lohko 3 (8 jouk. 2x sarja, 14 ott.)

IFK Mariehamn
KaKiPo Blackfoots
Kiekkohait
Lukko Säppi
LäKiLuja
MJU
TPS Upit
VG-62 Keltainen

Olet nyt

Etsi sivustolta