D2 ikäluokan jatkosarjojen lohkojaot ja pelaamistavat vahvistettu

Jääkiekkoliiton kilpailuvaliokunta on vahvistanut D2-ikäluokan jatkosarjojen lohkojaot ja pelaamistavat. Lohkoissa joissa on Etelän alueen joukkueita, voi tulla vielä yksittäisiä muutoksia joukkueissa sarjatasojen välillä riippuen viimeisen viikonlopun tuloksista. Sarjaohjelmia tehdään koko ajan, pyydämme välttämään turhia tiedusteluja. Ohjelmat julkaistaan ennen joulua.

D2 AAA jatkosarja

Lohko 1 (1x sarja, +1x välisarjat 10 ott.)  2x25 min
Kärpät Valkoinen a
Kärpät Musta b
K-Laser Punainen a
KKP P a
YJK M b
JHT s b
RoKi Viima a
Hermes Punainen b

Lohko 2 (1x sarja +1x välisarjat = 10 ott.) 3x20 min
LeKi-75 Lions a
KalPa Spiders a
KalPa Wild a
Jukurit Sininen a
SaPKo Sininen b
SaiPa Jusut b
Jokipojat Musta b
Jääsudet b

Lohko 3 (2x sarja, - 2 kierrosta 12 ott.) 3x15 min
HC Nokia Oranssit
Ilves Rangers
HPK Oranssit
Tappara Vikkelät
KOOVEE Power
Ilves Detroit
JYP Musta
S-Kiekko

Lohko 4 (1x sarja + 1x välisarjat = 13 ott.) 2x25 min
VG -62 a
TPS Jampat b
RNK Stars a
Kiekkohait b
Ässät Flames a
TuTo Blue b
Ässät Senators a
FoPS Green b
TPS Aallot a
Lukko b

Lohko 5a ylempi 2x sarja - 4 ott. = 12 ott. 3 x 15 min
K-Kissat Cats

HIFK Red
BJR Blue 2
Jokerit / B
KJT White
GrIFK Green
EPS / R
K-Vantaa Itä Sin
Pelicans Turkoosi P-H

Lohko 5b ylempi 2x sarja - 4 ott. = 12 ott.
HJK / W
KJT Blue
Jokerit / W
BJR Blue 1
Viikingit / R
Pelicans Turkoosi 1
Titaanit / KY-80 W
EVU Red
Hunters / Si

Lohko 5c alempi 1 x = 11 ott.
KooKoo Black
BJR White 1
Haukat Valkoinen
EPS / W
HaKi Blue
HIFK
Jää-Ahmat / R
Pelicans Turkoosi 2
Vipers
Viikingit White
Wolf Musta
EVU Blue


D2 AA jatkosarja

Lohko 1 (1x sarja, 9 ott.) 2x25 min
K-Laser Valkoinen
Kärpät Keltainen
RoKi Routa
Lämärit/TIHC
Pantterit
Hokki White
Cobrat
KKP M
LiKi
PaKa

Lohko 2 (2x sarja +1x välisarjat = 12 ott.) 3x20 min
IFK Lepplax a
JPK Punainen a
JyKi Sininen b
JYP Valkoinen b
S-Kiekko Sininen b
Sport Mambat a

Lohko 3 (2x sarja, 10 ott.) 3x20 min
KK-81
IPK Yellow
Nurmeksen Sepot
LL-89
SuKiKa Oilers
JuPS

Lohko 4 (1x sarja, 9 ott.) 3x20 min
LeKi Stars
KalPa Dragons
KalPa Flyers
Jukurit Keltainen
SaPKo Valkoinen
SaiPa Lallit
Jokipojat Punainen
Warkis
Ketterä
LuPo

Lohko 5 (1x sarja, 10 ott.) 3x15 min
Kiekko-Ahma
HC Nokia Mustat
VaPS Sininen
HPK Mustat
Uplakers
Tappara Terävät
JIlves
KOOVEE Fast
KOOVEE Sport
Tappara Ketterät
KJK Blue

Lohko 6 (1x sarja =12 ott.) 2x25 min
Kiekkohait
TuTo White
VG -62 Lions
Lukko Team
TarU
TPS Lesit
LäKi
Ässät Canadiens
TuK-V
SoPa Musta
FoPS White
UJK
TPS Rouvalit

Lohko 7  1x sarja = 11 ott. 3 x 15 min
K-Kissat Bears
Hunters 3
Pelicans Valk
K-Tiikerit
Pelicans P-H
Pelicans Valk 2
Pelicans Valk V
KJT Black
BJR White 3
EPS Blue
KooKoo White
Titaanit / KY-80 Black

Lohko 8 1x sarja = 10 ott. 3 x 15 min
EKS Blue
K-Vantaa Itä valk
RW White
HJK Blue
Kurra/S
GrIFK W
BJR White 2
GrIFK Gold
HaKi White
EPS Black
IceTeam


D2 A jatkosarja

Lohko 1 (1x sarja +1x välisarjat = 10 ott.) 2x25 min
Ahmat a
Hokki Red b
KKP K a
PyPo b
Cowboys a
YJK V b
RJK a
Hermes Sininen b

Lohko 2 (2x sarja, 12 ott.) 3x20 min
APV
Diskos
KeuPa HT Sininen
KeuPa HT Valkoinen
S-Kiekko Valkoinen
Team LKP/Urho
Virkiä Sininen

Lohko 3 (2x sarja, 12 ott.) 3x20 min
He-Ki Anaheim
He-Ki Boston
Jeppis
Kraft
MIF
Sport Patet
Sport Virot

Lohko 4 (1x sarja +1x välisarjat = 10 ott.) 3x15 min
Pingviinit a
KPK b
Kiekko-Karhut b
Kisa-Eagles b
HPK Valkoiset a
USiKi a
LeKi a
Fortuna b

Lohko 5 (1x sarja = 8 ott.) 2x25 min
TuTo Red
PaRa
VG -62 Panthers
EjL
FoPS Black
IFK Mariehamn
KuKi
PaiHa Aces
LaJy Black

Lohko 6 2x sarja - 2 ott. = 10 ott. 3 x 15 min
Pelicans Musta V
Hunters 4
Wolf Keltainen
Haukat Musta
KJT Red
Jää-Tiikerit White
Viikingit/B

Lohko 7 1x + välisarja = 10 ott 3 x 15 min
EKS White a
BJR Yellow a
HaKi Black a
PiTa/Black a
Kurra/O b
Jää-Ahmat White b
IHK White b
Icehearts b

 

Olet nyt