D1 ikäluokan jatkosarjojen lohkojaot ja pelaamistavat julkaistu

Jääkiekkoliiton kilpailuvaliokunta on vahvistanut D1 ikäluokan jatkosarjojen lohkojaot ja pelaamistavat. Lohkoissa joissa on Etelän alueen joukkueita, voi tulla vielä yksittäisiä vaihtumisia joukkueissa sarjatasojen välillä riippuen viimeisen viikonlopun tuloksista. Sarjaohjelmia tehdään koko ajan, pyydämme välttämään turhia tiedusteluja. Ohjelmat julkaistaan ennen joulua.

D1 AAA jatkosarja

Lohko 1 (2x sarja, 10 ott.) 2 x 25 min
Kärpät Musta
Kärpät Valkoinen
Hokki White
KKP S
RoKi
Hermes Red

Lohko 2 (2x sarja  12 ott.) 3 x 20 min
Ketterä Blue
SaiPa Kollet
Jukurit Sininen
KalPa Black
KalPa Yellow
Jokipojat Musta
JYP Musta

Lohko 3 (1x sarja, 11 ott.) 3 x 15 min
VG -62
TPS Juusot
Lukko
TPS Hantat
KJK Red
TuTo Blue
Ässät Erikit
Ilves St.Louis
Ilves Anahein
HPK Oranssit
HC Nokia/LeKi
Tappara Herttuat

Lohko 4a ylempi 1x sarja - 2 kierrosta = 11 ott. 3 x 15 min
Jokerit/B
BJR Blue 1
Jokerit/W
BJR Blue 2
EPS/R
Kurra/M
K-Vantaa Itä Sin
Jää-Ahmat R
HIFK/R
GrIFK Gr
Haukat Valk
KJT Blue
Pelicans Turkoosi 1
KooKoo Black

Lohko 4b alempi 2x sarja - 4 peliä = 12 ott. 3 x 15 min
Viikingit Jets
Hunters Sin
Pelicans Turkoosi 2
K-Kissat Cats
K-Vantaa Valk
BJR White 1
LJK Black
Jää-Tiikerit White
KJT White

Lohko 4c alempi 2x sarja - 6 peliä = 12 ott. 3 x 15 min
Jää-Ahmat B
EVU Red
EPS White
HAKI Blue
Nikkarit Black
HIFK White
BJR White 2
Kurra/O
Panter
Salamat W


D1 AA jatkosarja

Lohko 1 (1x sarja +välisarjat = 10 ott.) 2 x 25 min
K-Laser Punainen d
Hokki Red b
K-Oulu d
KKP V c
PaKa c
Ahmat d
Cowboys V b
Pantterit a
Etpo a

Lohko 2 (2x sarja = 12 ott) 3 x 20 min
Diskos a
JYP Valkoinen a
Kiva a
KieHa b
SKK b
Sport b
Kraft Keltainen

Lohko 3 (2x sarja, 10 ott.) 3 x 20 min
SuKiKa
KalPa Ducks
Jokipojat Punainen
PoU
IPK/KK-81
Sepot/Hurtat

Lohko 4 (2x sarja, 10 ott.) 3 x 20 min
SaiPa Veskut
KooKoo White
Jukurit Keltainen
AaKoo/KY-80
StU
SaPKo

Lohko 5 (1x sarja + 1x välisarja, 10 ott.) 3 x 15 min
PK 83 a
KPK a
KJK Blue a
LeKi/HC Nokia a
Tappara Paronit b
Pingviinit b
Tappara Ritarit b
HPK Mustat b

Lohko 6 (1x sarja, 12 ott.)  2x 25 min
FoPS Vihreät
TuTo White
RNK Yellow Wings
PaiHa
TPS Numpat
Ässät Joppet
Lukko Team
VG-62 Tapsat
LäKi
TuK-V
LLuja Keltaiset
Kiekkohait
SoPa

Lohko 7 1x sarja =10 ott 3 x 15 min
Hunters Kelt
Pelicans Valk 2
KJT Black
Wolf
Haukat Oranssi
Red Wings Red
Viikingit Blackhawks
Viikingit Knights
Nikkarit Yellow
Jää-Ahmat W
Pelicans Valk 1

Lohko 8 1x sarja=11 ott. 3 x 15 min
HJK White
K-Vantaa Itä Pun
Viikingit Rangers
Salamat S
K-Kissat Bears
Kiekko-Tiikerit
EVU Blue
IHK White
BJR White 3
GrIFK white
EPS Black
HAKI White

D1 A jatkosarja

Lohko 1 (1x sarja +1x välisarjat = 10 ott.) 2 x 25 min
SoKi P a
Kiva HT a
Kiilat a
PyPo a
Cobrat b
JHT S b
RJK R b
Lämärit Musta b

Lohko 2 (2x sarja, 1x välisarjat = 12 ott.) 3 x 20 min
APV a
JyKi B a
KuRy a
He-Ki b
S-Kiekko Sininen b
Virkiä/SKK b

Lohko 3 (3x sarja = 12 ott.) 3 x 20 min
Hermes Blue
IFK Lepplax
Muik Hockey
MIF
Sport Akatemia

Lohko 4 (1x sarja +1x välisarjat = 10 ott.) 3 x 15 min
K-Ahma a
RuoSkA a
Kisa-Eagles Sininen a
Tappara Kreivit a
KJK White b
Uplakers Mustat b
VaPS sininen b
Hokkarit b

Lohko 5 (2x sarja, 12 ott.) 2 x 25 min
TarU
Syke
VT-HT
TuK-V
VG -62 Timpat
KuKi
EjL

Lohko 6 1x sarja = 10 ott. 3 x 15 min
Jää-Tiikerit Green
Kurra V
Ice Team
BJR White
KJT Red
LJK Green
EVU White
IHK B
Hunters 3
Nikkarit White
Salamat M

Olet nyt